Můj web

Dárky pro děti v Klokánku

Publikováno 21.11.2012

Chci se zmínit o jedné zajímavé a smysluplné práci, ke které jsem se dostal. Jde o zamlouvání dárků pro děti v Klokánku Hostivice. Především vánočních, ale v průběhu roku i jiných. Zjednodušeně se dá říct, že na webových stránkách Klokánku se mají vypsat přání dětí a návštěvníci webu mají možnost vybrat si, která přání dětem splní. Vyplní do formuláře svoje iniciály, přidají vzkaz „od Ježíška“ a odešlou. Posléze jsou dárci zkontaktováni tetami z Klokánku telefonicky nebo e-mailem a domluví si praktické detaily předání dárků.

Na mně bylo vytvoření funkcionality zamlouvání dárků na webu. Včetně administrace dětí, bytů, přání, dárců atd. Web je vytvořen v CMS Joomla 1.5. Vytvořil jsem proto speciální Joomla komponentu, která se stará o administraci dat, vykreslování a zpracování formuláře, odesílání informačních e-mailů a export dárců do souboru v CSV formátu.

Co je viditelné na webu, můžete nahlédnout živě, co je v administraci Vám přiblíží tyto obrázky:

Základní nastavení komponenty

Základní nastavení komponenty

Správa obyvatel + třídění

Správa obyvatel + třídění

Vložení komponenty do článku

Vložení komponenty do článku


Pokud někoho zajímají technické detaily, tak největší problém jsem měl s vložením komponenty do textu článku. Jedním z požadavků totiž bylo, aby bylo možné formulář vytisknout, případně poslat odkaz na něj e-mailem podobně jako u dalších článků. Existuje několik pluginů do Joomly, které vkládají komponentu do článku (komponenty Content), avšak neřeší dynamiky této komponenty, tedy v našem případě zpracování dat z formuláře a odpověď v témže článku. Nakonec jsem uspěl s Plugin Include Component, avšak musel jsem zasáhnout do jeho kódu. Kvůli této úpravě jsme nakonec obětovali reCaptchu ve formuláři, která se s CURL přeposíláním požadavků nedokázala srovnat. Ale nelituji – alespoň bude zamlouvání pro lidi snazší a v nejhorším pošlou dětem dárky i roboti.

Doufám, že tahle moje práce bude mít co nejvíce spokojených uživatelů.

Komentáře

Komentáře jsou vypnuty.